Конкурс фахової майстерності із професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва»

Богатирями лану називають знатних хліборобів. Тих, хто самовіддано любить чорну землю, яка родить білий хліб. У нашому Полтавському краї таких героїв, які творять справжні дива на сільськогосподарській ниві, чимало. Уся історія нашого народу пов’язана з історією хліба, з мистецтвом його вирощувати. Хлібину з дитинства навчають шанувати батьки, бо в ній закладена нелегка праця сільських трударів. 20 травня 2021 року у Міжрегіональному центрі відбувся конкурс фахової майстерності із професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва». Конкурс проводився з метою підвищення пізнавальної активності здобувачів освіти в оволодінні професією, стимулювання творчого самовдосконалення учнівської молоді, реалізації здібностей талановитих здобувачів освіти, підвищення рівня професійної підготовки, поглиблення та удосконалення знань новітньої техніки та технологій, освоєння сучасних методів праці.
Конкурс проводився в 2 етапи:
1 тур – теоретичний, що передбачав перевірку професійно-теоретичних знань з предметів: «Агротехнологія», «Трактори», «Сільськогосподарські машини», «Комплексна система технічного обслуговування і ремонту сільськогосподарської техніки», «Правила дорожнього руху», «Охорона праці», складався з виконання 60 тестових завдань
2 тур – практичний, полягав у перевірці вмінь налагодження начіпної системи трактора МТЗ-80, регулювання плуга ПЛН-3-35 на задану глибину обробітку та оранку земельної ділянки двома способами: всклад і врозгін.
До речі, в рамках проведення тижня безпеки дорожнього руху, що проходить з 17 по 23 травня, служба безпеки дорожнього руху Центру провела ретельну перевірку колісних транспортних засобів на відповідність технічним вимогам. У конкурсі взяли участь кращі представники груп, що пройшли підготовку на категорію А1: Халявка Денис та Сметанін Андрій (група 119 тм) , Савельєв Владислав та Рябіков Валерій (група 122тм), Похвала Максим (група 11ТСВ), Лаптєв Богдан (група 21ТСВ). Оцінювало роботу конкурсантів компетентне журі, яке визначило переможців. Всі учасники конкурсу будуть відзначені дипломами та подяками Центру. Під час конкурсу професійної майстерності ми ще раз впевнилися, що молоде покоління не боїться роботи на землі, не цурається хліборобської долі. Бо ж професія хлібороба з давніх-давен престижна і поважна, вона об’єднала в собі працю тракториста і комбайнера, слюсаря і водія. Саме з їхніх працьовитих рук бере початок смачна, пахуча хлібина, яка щоденно лежить на нашому столі. І так хочеться, щоб держава, яка була колись житницею Європи, яка здавна славилася працьовитими, відданими своїй рідній землі людьми, знову зажила слави передової аграрної країни.
То хто ж, як не наші конкурсанти, та учні всіх професійно-технічних навчальних закладів України зможуть підняти її на ноги, засіяти найродючіші землі, зібрати найбагатші врожаї і на цілий світ гордо сказати: “Ми українські хлібороби, ми надія і майбутнє нашої держави.”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *