«Домашнє насильство: кого і за що карає закон?»

Практичним психологом Синяговською Оксаною Сергіївною  та юрисконсультом Данилейко Тетяною Борисівною 03.02.2020  було проведено відеолекторій  з елементами бесіди  для учнів, які проживають у гуртожитку  на тему: «Домашнє насильство: кого і за що карає закон?».  Даний захід був проведений з метою посилення інформаційно-просвітницької роботи, яка направлена, в першу чергу на збільшення знань про всі форми насилля.

Профілактика жорстокої поведінки, бездоглядності, безпритульності піділтків , непорозуміння в сім’ї – завдання, яке стоїть перед педагогами та практичним психологом Центру. Ми повинні донести до учня розуміння того, що насилля є порушенням прав людини. Адже за результатами анкетування  в Україні майже 60 % підлітків , вдома та на вулиці, страждають від насильства. Причому мова йде не лише про явні форми фізичного насилля, але й про його приховані  форми (фізичне, сексуальне, психологічне). Насилля не завжди можна побачити, результати насилля у родині не бачать зовсім, адже вони приховані від інших під страхом або почуттям сорому.

Безумовно,  подолання такого негативного явища як насильство в родині можливе лише за умови об’єднання зусиль і державних органів та установ, і громадських організацій, і кожного громадянина. Кожен з нас має сказати “Ні!” насиллю у власній родині. Адже сім’я – це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.