В єдності наша сила

Велична і свята, моя ти Україно,
Лише тобі карать нас і судить.
Нам берегти тебе, Соборну і єдину,
І нам твою історію творить!
Ліна Костенко

22 січня Україна відзначає День Соборності України, який з 1999 року є офіційним державним святом. Це гарний привід згадати нашу історію, осмислити сьогодення та накреслити перспективи на майбутнє.

Цього дня 1919 року в Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в Єдину Україну.

І хоч єдиною державою Україна була лише не тривалий час – Соборність стала символом національної єдності, вона довела, що попри усілякі розбіжності в політичних поглядах, українці можуть бути єдиними. Саме ця подія надихала прийдешні покоління на боротьбу за державність. Саме завдяки подіям столітньої давності ми маємо зараз власну державу.

Але сильною, вільною і могутньою Україна може стати лише тоді, коли кожному з нас не буде байдуже в якій країні жити, чию економіку розбудовувати, якою мовою говорити.

І якщо ми хочемо  змінити Україну на краще – варто почати з себе! Бо ми самі і є Україна! А коли об’єднатися з друзями, громадою, країною – ми станемо великою могутньою нацією. Адже сила народу – в його єдності і неподільності. Тільки коли ми єдині – ми майже не переможні. Лише разом ми зможемо побудувати Україну – країну наших мрій.

Саме про це говорили учасники відкритого виховного заходу «В єдності наша сила», проведеного 21 січня бібліотекарем Вікторією Дешевою та керівником вокальних гуртків Олександром Рідкобородом.

Короткий документальний фільм допоміг пригадати історичні події, слова ведучих В. Дешевої, Л. Лемешко та І. Перевертайло та вірш Л. Шабали «Давайте покладатися на себе» у виконанні Я. Гречихіної спонукали присутніх до роздумів, а вокальні номери у виконанні О. Рідкоборода, І. Крохмаль, О. Олексенко та В. Сосни створили святкову атмосферу.

Учні Міжрегіонального центру самостійно підготували танок, який став частиною вокально-хореографічної композиції «Годі, браття, сумувати». Поставила танок учениця 37 групи кухарів офіціантів А. Гук.