Як без стресу почати новий навчальний рік

                 Продумайте розклад – не занурюйтеся в роботу з головою

Після літніх канікул викладачі одразу поринають у роботу з головою. Всі інші справи відходять на задній план. Проте набирати обертів варто поступово, дайте  собі час на адаптацію до робочого розкладу дня!

  • Завчасно детально продумайте власний розклад!
  • Визначте години відпочинку (кілька годин до початку робочого дня та до сну).
  • Розставте пріоритети (не тільки робота, а вечірня прогулянка  та родинна вечеря ).

Визначте особисті кордони – переключення з роботи на особисте життя

Робота педагога психологічно складна, адже здобувачі освіти тільки вчаться відчувати та розуміти кордони інших людей, а освітянам треба все це витримати! Як  налаштуватися на роботу без стресу та зберегти баланс між особистим та професійним життям? Наприклад, повернувшись додому, відразу змінюйте робочий одяг на домашній , забудьте про усі проблеми на роботі, дайте собі  час відпочити та зайнятись улюбленими справами. Складіть список того, що допомагає вам переключитися з одного режиму на інший. Це може бути читання книги, прогулянка з собакою, або просто звичка приходити додому та робити хвилинну паузу із думкою, що робочий день закінчено.

Відмовтеся від перфекціонізму – не тисніть на себе

Перфекціонізм ще нікому не врятував життя, а от незручностей завдав чимало. Постійна потреба в тому, щоб усе було ідеально – перепона для саморозвитку та величезний тиск. На початку нового навчального року він може стати критичним, адже це додатковий стресовий фактор. Чи варте воно того? Розділіть аркуш на 3 колонки, у першу колонку випишіть основні сфери свого життя (робота, ментальне та фізичне здоров’я, сім’я, стосунки тощо). До другої занотуйте переваги і недоліки, які вам дає прагнення до ідеалу в цих сферах. У третій колонці запишіть фактично те ж саме, що у другій, але вже з точки зору людини, яка прагне не до досконалості, а до щасливого життя.

Піклуйтеся про себе – попередьте емоційне вигорання

Коли ми повертаємося на роботу після тривалого відпочинку, маємо особливо ретельно стежити за власною емоційною гігієною. Це допоможе запобігти емоційному вигоранню. Особливо важливо влаштувати собі інтернет-детокс: зранку та за кілька годин до сну не користуватись інтернетом. Особливо – не читати негативних новин.

Спершу дайте собі час на адаптацію до нових умов. Комусь достатньо одного дня, комусь не вистачить і тижня. Складіть список того, що вас непокоїть або лякає у поверненні до роботи після тривалої відпустки. Навпроти кожного пункту напишіть його антипод, а також подумайте, як ви можете змінити ситуацію, вплинути на цей страх. А тепер виконуйте дії з другого стовпчика без поспіху, відповідно до свого ритму.