Емоційне вигорання: небезпечні звички, які призводять до виснаження

Емоційне вигорання

Емоційне вигоряння — це втрата мотивації в сукупності з сильним фізичним та інтелектуальним виснаженням. Якщо ви не хочете, щоб ваша продуктивність знизилася, позбавтеся кількох звичок, описаних далі

Звичка працювати без відпочинку

Намагайтеся відпочивати не більше, а вчасно. Розбийте свій робочий процес на кілька відрізків, між якими у вас буде заслужений відпочинок. Насолоджуйтесь кожною хвилиною цього відпочинку. Згідно з дослідженнями, обід на робочому місці підвищує ризик заробити вигорання на 50%, а повна відсутність обіду — на 75%.

Звичка робити все ідеально

Ніхто і ніколи не зможе робити все максимально добре, але при цьому все встигати. Перфекціонізм — це не хороша звичка, як думає багато хто. Він забирає ваші нерви, ваші сили і бажання працювати далі. Не прагніть до ідеального результату. Дозволяйте собі виконувати якісь завдання з меншою результативністю, щоб не вигоряти.

Звичка говорити всім “так”

Можливо, ви боїтеся, що люди відвернуться від вас, якщо ви відмовите їм у допомозі, але цього не станеться. Ваш справжній друг і товариш нормально сприймуть брак часу. Якщо будете допомагати всім навколо, вами почнуть користуватися. У вас впаде впевненість в собі, а також буде залишатися зовсім мало часу на себе.

Звичка не просити про допомогу

Просити про допомогу не соромно. Намагайтеся у важких ситуаціях приймати підтримку з боку близьких. І тільки якщо допомогти нікому, справляйтеся своїми силами. Люди, які думають, що “один в полі воїн”, частенько перегорають.

Звичка не займатися спортом

Якщо ви не займаєтеся спортом хоча б тричі на тиждень протягом тридцяти хвилин, у вас підвищується ймовірність емоційного вигорання. Тренування підвищують кількість серотоніну, дофаміну, а також прискорюють обмін речовин. Навіть коротка прогулянка після важкого робочого дня виявиться вкрай корисною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *