Для переходу на дистанційне навчання замало взяти ноутбуки і закрити за собою двері навчального закладу, найскладніше починається, коли ви починаєте свій робочий день вдома.
Ось кілька порад, завдяки яким можна безболісно перейти на цей формат
1. Поговоріть з близькими. Зберіть тих, із ким разом проживаєте, й попередьте, що ваша присутність вдома в робочий час потребує зміни формату спілкування. Відтепер ви повністю зайняті у певний період і в цей час вас не варто турбувати без вагомих причин.
2. Організуйте своє робоче місце. Це не обов’язково має бути робочий стіл, але у вас повинно бути місце, де вам зручно і є все необхідне для роботи. Бажано, щоб це була окрема кімната і повноцінна робоча зона. Важливо щоб була тиша, вам ніхто не заважав і поруч була розетка для робочого комп’ютера. Також знайдіть навушники й налаштуйте відеокамеру.
3. Дистанційне навчання – це повноцінне навчання, коли ви працюєте, а не просто перебуваєте вдома.
4. Користуйтеся відеовикликами. У навчальному закладі ви звикли спілкуватися особисто: чути один одного, дивитись в очі, відчувати емоції. На жаль, працюючи віддалено, ви втрачаєте таку можливість. Тому якомога більше зустрічей і занять проводьте з відео. Ви швидко переконаєтесь, що таким способом зможете підтримувати контакт зі своїми одногрупниками і викладачами.
5. Припиніть постійно читати новини і гортати стрічки соціальних мереж. Потрібно розуміти різницю між достатньою поінформованістю і судомним поглинанням інформації, якою зараз перенасичені всі джерела. Особливо важливо це врахувати в кризовий період, коли неправдива, але доступна інформація є засобом маніпуляції свідомістю. Кожна новина підсилює тривожність, кожна думка вибиває з колії. Намагайтеся ретельніше обирати джерела, з яких ви будете дізнаватися новини, й критично оцінювати будь-яку вхідну інформацію. Вся актуальна і необхідна для вас інформація буде розміщена на сайті навчального закладу та у ваших групах у Viber. Це допоможе вам бути, спокійнішими, зосередженішими на навчанні й краще фокусуватися на головному.
6. Підтримуйте одне одного. Хваліть за досягнення або нові ідеї, заохочуйте ініціативність і продуктивність, говоріть друзям, рідним, викладачам приємне просто так, без особливого приводу.
7. Не панікуйте, слідкуйте за своїм здоров’ям, добре харчуйтеся і тримайте контакт зі своїми друзями, а
головне – не втрачайте віру, що все буде добре.
Будьте здорові, зберігайте спокій, бережіть себе та рідних!