Расизм – це пляма на слові людина

11 грудня в бібліотеці Центру для учнів груп 30 кух МС, 33 кух. оф., 37 та 40 сл. була проведена година спілкування «Расизм – це пляма на слові людина».

10 грудня Україна, як і все прогресивне людство, відзначила 70-ту річницю проголошення Загальної декларації прав людини – першого універсального акту з прав людини.

У Конвенції ООН про подолання усіх форм расової дискримінації  проголошено, що ідея вищості на расовій основі хибна з наукової точки зору, ганебна морально, несправедлива соціально й небезпечна — расовій дискримінації нема місця ніде, ні в теорії, ні на практиці.

Нині на всіх континентах проживають представники всіх рас. В ХХІ столітті Президентом США нарешті був обраний перший темношкірий громадянин країни – Барак Обама. В світі прийнято багато законів, які гарантують рівні права кожної людини. Але чи закони можуть гарантувати безпеку і захист від проявів м’яко кажучи, не толерантної поведінки інших людей? На жаль, ні. Тому і сьогодні часто трапляються випадки расової нетерпимості в усьому світі. Не виняток і наша держава.

Чи актуальна ця проблема для українського суспільства? В нашій державі не має масових проявів нетерпимості, але, на жаль, поодинокі випадки таки трапляються. Нині Україна активно інтегрується в європейську та світову спільноту. Сьогодні в нашому невеликому містечку часто можна зустріти представників різних народів, тому виховання в учнів толерантності до інших етносів є дуже важливим і актуальним на сьогодні. Всі люди на нашій планеті різні, але всі ми рівні!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *