Що потрібно, щоб отримати посвідчення тракториста

Для керування транспортними засобами необхідно мати водійське посвідчення. Закон зобов’язує водіїв проходити курси навчання в ліцензованих навчальних закладах, де викладаються основи водіння транспортних засобів, правила дорожнього руху та ін. Трактористи-машиністи – не виняток. Їм теж необхідні великі знання, причому, крім ПДР, для трактористів викладають технічні характеристики та будову тракторів, принципи та основи їх експлуатації, призначення механізмів тракторів та сільськогосподарських машин,пожежну та електробезпеку, охорону праці, надання першої медичної допомоги.
Тракторист-машиніст – універсальний водій і механік. Уміння розбиратися в принципах роботи основних конструктивних елементів машини та усувати несправності – обов’язок будь-якого тракториста-машиніста. Ось чому ті, хто отримує посвідчення на право керування трактора будь-якого типу, – відмінні механіки, котрі часто своїм досвідом і вміннями перевершують фахівців з вищою освітою.
27 травня 2021, відповідно до плану роботи ГУ ДПСС у Полтавській області, на базі Міжрегіонального центру професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців м. Хорол пройшов іспит в групі №10 ТМ на отримання посвідчень «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії «А1». Усі необхідні протиепідемічні вимоги були дотримані : на вході в приміщення проводився температурний скринінг, дотримувався масковий режим, з метою недопущення масового скупчення людей, 27 курсантів розмістили у трьох аудиторіях.
Екзамен, який складався з перевірки теоретичної підготовки (правил дорожнього руху, будови та експлуатації тракторів та с-г машин) та практичної частини (вміння керувати трактором МТЗ-80 на навчальному полігоні Міжрегіонального центру, під’їзд до причіпної та начіпної машин, рух «змійкою» та «вісімкою», проїзд через ворота та ін..) приймала попередньо сформована комісія в складі: голови – головного спеціаліста відділу реєстрації сільськогосподарської техніки головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області – Настенка Г.І. та членів комісії Семенюти О.І., Прохорова О.І., Ярмоленка М.В.. Вони відмітили достатній рівень теоретичної підготовки та навичок керування.
Курсанти, які успішно склали теоретичну та практичну частину іспиту, отримають посвідчення на право керування тракторами категорії «А1», до якої входять колісні та гусеничні трактори з двигунами потужністю до 73,5 кВТ.(100 к.с.). Маючи таке посвідчення ,вони зможуть працювати на полях нашого регіону та всієї України.