Інклюзивне навчання

Кожна людина, незалежно від стану здоров’я, наявності фізичного чи інтелектуального порушення, має право на отримання освіти, якість якої не різниться від освіти здорових людей. Цей принцип, що відображений у низці міжнародних документів та статті 20 Закону України “Про освіту”, покладений в основу організації інклюзивного навчання в закладі освіти. З 1 вересня 2020 року в Центрі наказом директора створено інклюзивну групу з професій “Кухар. Офіціант”. У цій групі здобуває освіту і професію дитина з особливими освітніми потребами Солод Дмитро Васильович. Для його успішного навчання було створено команду психолго-педагогічного супроводу, яка розробила для нього індивідуальний навчальний план, згідно з яким протягом першого семестру Дмитро здобував освіту.
23.12.2020 з метою підведення підсумків навчання здобувача освіти та коригування індивідуального навчального плану на ІІ семестр 2020-2021 н.р. у Центрі відбулося засідання команди психолого-педагогічного супроводу. На засідання було запрошено маму здобувача освіти Солод Ларису Павлівну. У ході засідання було відмічено, що Дмитро досяг позитивних успіхів за час навчання в Центрі, має позитивні оцінки, відповідально ставиться до виконання доручень, зауважень з боку педагогів не має. Також Ларисі Павлівні були представлені вимоги по проходженню здобувачем освіти виробничої практики та особливостей дистанційного навчання у зв’язку з епідемією. Під час засідання були внесені зміни і доповнення в індивідуальний навчальний план, заплановано щотижневу роботу з Дмитром практичного психолога, викладача фізичного виховання та викладача української мови.
Створення інклюзивних навчальних груп планується і в наступному році, тому запрошуємо випускників з особливими освітніми потребами здобути освіту і професію у нас. Інклюзивні групи в Центрі створюються на підставі заяви батьків дітей з особливими освітніми потребами. До заяви додається висновок інклюзивно-ресурсного Центру, висновок лікаря, у якому вказано, що дитина за станом здоров’я може здобути професію та інші документи, які передбачені правилами прийому на навчання до закладу освіти.
Заступник директора з НВхР – Сергій Демиденко.