І етап Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Щороку, незалежно від його пори,  в житті українців є дні, коли вони говорять про Тараса Шевченка, звіряють по ньому своє життя, присвячують йому слова подяки і возвеличення. Ось і сьогодні, 10 жовтня, у Міжрегіональному центрі проходив І етап Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, в якому взяли участь кращі з кращих 7 учнів І та ІІ курсів.

Мета конкурсу – вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича, виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти України.

Тож ким Шевченко є для нас? Художником?! Поетом?! Драматургом?! Мислителем?! Шевченко – це не кріпак і селянський поет-мученик! Шевченко – це символ боротьби, символ незламності духу! Він є прикладом того, як потрібно говорити правду, не боячись нікого! Взірцем людини із надзвичайною силою духу, силою волі, хто безмежно любив свою Україну, хто бажав для неї лише найкращого і не боявся цього показувати не лише словом, а й ділом!

Чуєш, Тарасе, ти – є вічність! Бо ти є правда нашого народу. Ти обробив і підніс до висот нашу срібну мову, указав шлях до визволення, поклав своє життя на алтар служінню українцям! Ти славетний патріот, який закликав «і своєму научатись, й чужого не цуратись».

Ще багато непізнаного, непрочитаного у книзі життя Тараса Шевченка. Тож досліджуймо творчість самостійно, читаймо Шевченка дітям, бо тільки вони своїми чистими душами, як ніхто інший,відчувають глибину і красу його творів!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *