Декада бібліотеки

Уже давно стало зрозумілим, що найбільших успіхів у будь-якій сфері діяльності досягають ті держави, котрі мають високий інтелектуальний та творчий потенціал нації. Відомо також, що майбутнє людської цивілізації залежить виключно від реалізації обдарованості людей. Саме тому однією з основних задач системи національної освіти   України є формування творчо активної, всебічно розвиненої особистості.

Бібліотека як обов’язковий структурний підрозділ закладу освіти є однією з ланок у системі формування творчості учня, найповнішого розкриття його здібностей і нахилів. Її діяльність спрямована на формування гармонійно розвиненої особистості, набуття нею соціального досвіду.

ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» та Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В.О.Сухомлинського рекомендували у 2018 році провести чергову обласну декаду бібліотек ЗП(ПТ)О під гаслом «Бібліотека ЗП(ПТ)О – центр творчого розвитку учнів» (до 100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського).

Василь Олександрович Сухомлинський називав бібліотеку освітнього закладу центром духовного життя і зауважив: «Тут задовольняється багато дитячих інтересів, тут нерідко загорається вогник, що пробуджує мрію»        Декада бібліотеки Центру розпочалася бібліотечним уроком «Знайомство з бібліотекою». Учні першого курсу познайомились з найдавнішою відомою нам книгозбірнею ассірійського царя Ашшурбаніпала, незвичайними сучасними бібліотеками, бібліотекою Павлиської школи, і звісно ж, з роботою нашої бібліотеки.

Вечір-портрет «Василь Сухомлинський – великий педагог, великий добротворець» познайомив учнів з життєвим та творчим шляхом великого гуманіста ХХ століття В.О. Сухомлинського. Цю тему продовжила книжкова виставка «Вічний слід на землі».

18 років вихователем працювала Л.В. Шабала – талановитий педагог, тонкий психолог, майстриня на всі руки. Вона могла пісню заспівати,  вірша написати, щось руками змайструвати   і безліч творчих проектів з учнями реалізувати. То ж на творчій зустрічі з учнями ветерану Центру було про що поспілкуватися з учнями.

Виставка творчих робіт майстрині, виконаних в різних техніках яскраво демонструвала таланти Людмили Володимирівни та спонукала учнів до творчості.

Виставка творчих робіт «Мозаїка творчих ідей»  познайомила з талантами та захопленнями наших учнів.

Кожна людина на землі єдина і неповторна, і кожен з нас має певні таланти. Варто лише вчасно помітити їх та розвинути. Життя доводить, що в складних умовах, що постійно змінюються, найкраще орієнтується, приймає рішення, працює людина творча, гнучка, креативна.

Саме про це йшла мова під час круглого столу «Творча особистість – майбутнє нації». Голова учнівського самоврядування Ярослава Дешева розповіла про етапи свого творчого зростання та закликала учнів  не бути пасивними спостерігачами життя, а активними його учасниками.  Про свої інтереси та захоплення розповіли учні Центру, продемонстрували свої таланти: Яна Гречихіна розповіла гумореску, Юля Таран, Марина Палфій, Влада Аксельрод та Віка Сосна  виконували пісні.

Завершилася декада  днем інформації «Книга – це віконце у світ». Саме так В.О.Сухомлинський говорив про книгу.

Під час дня інформації в бібліотеці була оформлена книжкова виставка “Книжки – кораблі думки, що мандрують хвилями часу”.

Бібліографічний огляд «Герої не вмирають» познайомив учнів з кращими творами української сучасної літератури про війну на Сході нашої країни.

Інформаційна година «Від глиняної таблички до аудіокниги» познайомила читачів з еволюцією книги.

Час відведений на декаду бібліотеки вийшов, але робота бібліотеки не зупинилася. Не всі книги ще прочитані, не всі заходи проведені.  То ж двері нашої бібліотеки завжди гостинно відкриті для своїх читачів.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *