16 днів проти насильства

Здобувачі освіти Міжрегіонального центру, які проживають у гуртожитку приєдналися до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

3 грудня вихователем гуртожитку Лелюх Н.І.  була проведена бесіда на тему: «Булінг, як його можна уникнути». Під час бесіди обговорили форми, види та наслідки морального та фізичного насилля, переглянули відео «Найрезонансніші історії  булінгу серед молоді», та «Твоє право. Відповідальність за булінг».

Вихователь звернула увагу підлітків на 3 простих кроки, які можуть допомогти уникнути булінгу:

  • необхідно зберігати спокій, ввічливо зупинити кривдника, намагатися уникнути сварки, ні в якому разі не вступати в бійку;
  • говорити спокійно і впевнено, показати силу духу, зазначити, що вам не подобається подібне ставлення до себе і ви не збираєтеся цього терпіти, повідомити агресора, що якщо він не перестане так поводитися, ви розповісте про все дорослим;
  • якщо є можливість, необхідно зробити вигляд, що вам байдуже і піти геть.

Під час бесіди всі разом прийшли до висновку, що ставлення до булінгу має бути таким, щоб ініціатори відчули, що жертва не буде миритися з тим, що відбувається. Якщо когось ображають необхідно допомогти йому вийти з цієї ситуації, надати підтримку. Негативне ставлення оточуючих до цькування інших зупинить булерів.