На урочисту лінійку, присвячену 25-річчю Центру зібралися учні та працівники навчального закладу. Завітало до нас чимало шанованих гостей: голова Районної ради Мартюк В.А., в.о. голови РДА Абрамов С.Г., голова міської ради Волошин С.М., помічник народного депутата Іщейкіна К.Є. Кубрак Д., голова районної організації профспілки АПК Балюк А.Г. та інші.
Гості прийшли не з пустими руками: Віра Анатоліївна та Сергій Гаврилович подарували ноутбук та вручили грамоти навчальному закладу директору Центру Зайцю В.І. та колишньому директору Центру Заїці О.С., від голови РОП АПК Балюка А.Г. були вручені грамоти працівникам Центру.
Також грамотами та подяками Міжрегіонального центру були відзначені працівники, які пропрацювали в навчальному закладі 25 та понад років, їм також були вручені вітальні адреси.
У день ювілею відбулося урочисте відкриття футбольного майданчика зі штучним покриттям, збудованого за допомогою народного депутата України Іщейкіна К.Є. та голови міської ради Волошина С.М.
Відбувся футбольний турнір, в якому взяли участь 9 футбольних команд міста та району: «Центр», «Енергія», «Прорив», команди ДЮСШ, Новоаврамівської гімназії, Ялосовецького, Вишняківського та Шишаківського ЗЗСО, Хрольської гімназії. І місце зайняла команда «Енергія», ІІ – команда «Прорив», ІІІ – команда Новоаврамівської гімназії. Команда «Центр» посіла п’яте місце. Переможці були нагороджені кубками, всі учасники отримали подарунки від народного депутата України Іщейкіна К.Є. та подяки від голови міської ради Волошина С.М.
Наш навчальний заклад має славну майже сімдесятилітню історію. За цей час він неодноразово змінював свою назву: Школа механізації сільського господарства, Професійно-технічне училище № 5, Середнє професійно-технічне училище № 5, Середнє професійно-технічне училище № 45.
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України № 70 від 8-го лютого 1994 року Міністерством освіти був виданий наказ № 18 від 23 лютого Про відкриття Міжрегіонального центру в м. Хоролі Полтавської області з 1 квітня 1994 року.
Відкриття на базі СПТУ-45 Міжрегіонального центру дало можливість зміцнити навчально-виробничу базу закладу. Німецька фірма «ГОПО» на виконання угоди ФРН з СРСР вклала в реорганізацію училища 4 млн. німецьких марок. За ці кошти протягом 30-40 днів 10 працівників училища стажувалися у ФРН, також були обладнані 4 кабінети для теоретичних занять, навчально-виробнича майстерня із станцією технічного обслуговування та ремонту автомобілів, навчально-виробнича майстерня для підготовки майстрів з переробки сільськогосподарської продукції з дільницею для сушіння овочів, плодів і фруктів.
Фірма виділила 2 легкові автомобілі «Фольксваген Каравелла» і «Опель-кадет» та чотири автомобілі для навчальних цілей: відпрацювання операцій технічного обслуговування та ремонту автомобілів. У комп’ютерному кабінеті було встановлено 11 сучасних на той час комп’ютерів та були комп’ютеризовані виробничі дільниці навчального закладу.
Міністерство освіти України виділило кошти на проведення капітального ремонту приміщень.
Педагогічний колектив навчального закладу отримав ліцензії на підготовку молодших спеціалістів з трьох спеціальностей: технічне обслуговування і ремонт автомобілів та двигунів, технологія харчування, бухгалтерський облік.
Сьогодні Міжрегіональний центр професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців є державним професійно-технічним навчальним закладом третього атестаційного рівня, що здійснює ступеневу підготовку робітників високого рівня кваліфікації з числа випускників закладів загальної середньої освіти, а також підготовку за освітньо-професійним рівнем «молодший спеціаліст» з числа випускників професійно-технічних навчальних закладів регіону.
Центр здійснює курсову підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації працюючих робітників і незайнятого населення, в тому числі і звільнених у запас військовослужбовців, учасників операції об’єднаних сил.
Робота Центру спрямована на задоволення потреб економіки країни у кваліфікованих і конкурентоспроможних на ринку праці робітниках і молодших спеціалістах, на забезпечення необхідних умов функціонування і розвитку навчального закладу.
За 25 років роботи Міжрегіонального центру було підготовлено близько 7 000 кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів, а також понад 3 000 слухачів курсів, 150 осіб здобули повну вищу освіту із спеціальностей «облік і аудит», «фінанси», «технологія переробки та консервування молока» у навчально-консультативному пункті Сумського національного аграрного університету, що діяв на базі Міжрегіонального центру.
Нам є чим пишатися, адже протягом майже семи десятиліть робітничі кадри готували працівники високої кваліфікації, серед яких були фахівці, відзначені державними нагородами. Зокрема, 23 працівники Центру нагороджені нагрудним знаком «Відмінник освіти України».
Зараз наш заклад має високопрофесійний кадровий склад. Тут працюють 34 досвідчених педагоги. З них – 13 викладачів з вищою категорією, три викладачі-методисти, 2 старших викладача, 7 майстрів мають педагогічне звання.
У Центрі працює вісім «Відмінників освіти України»: Заєць Віталій Іванович, Демиденко Сергій Володимирович, Мельник Лідія Анатоліївна, Семенюта Олександр Іванович, Кражан Ольга Дмитрівна, Покотило Микола Миколайович, Калініченко Леонід Миколайович, Котенко Анатолій Олександрович.
15 працівників мають стаж роботи в Центрі 25 та понад 25 років.
У центрі уваги нашого педагогічного колективу завжди був учень, адже учні – майбутнє нашої держави.
Вагоме, вирішальне значення у розвитку та розбудові нашої країни відіграють робітничі кадри. Педагогічний колектив Центру докладає значних зусиль, щоб підготувати висококваліфікованих, конкурентоздатних фахівців.
Учні кожної навчальної групи неповторні і самобутні.
Про це свідчать високі результати, здобуті в різноманітних конкурсах, змаганнях, олімпіадах.
Багато наших випускників продовжили навчання у вищих навчальних закладах, деякі з них обіймали чи обіймають керівні посади, чимало наших випускників мають державні нагороди.
Деякі з них назавжди пов’язали свою долю з рідним навчальним закладом.
Нині в колективі Центру працює 16 наших випускників.
Сподіваємося, що дружний колектив Центру і надалі плідно працюватиме на освітянській ниві, а наші учні стануть гідною зміною своїм старшим товаришам. І ми з вами відсвяткуємо в цих стінах ще не одну ювілейну дату.
Ми з ювілеєм Вас вітаєм!
Щоб ще сто раз весна цвіла!
Сьогодні щиро Вам бажаєм.
Здоров’я, щастя і тепла!