Що таке кібербулінг?
Кібербулінг – це форма психологічного цькування, образи чи погрози, спрямовані на жертву за допомогою засобів електронної комунікації, зокрема повідомлень в соціальних мережах, миттєвих повідомленнях, електронних листах і СМС. З кожним роком стрімко збільшується кількість трагедій, до яких призводить кібербулінг.
Чим кібербулінг відрізняється від булінгу?
Якщо звичайний булінг передбачає використання вербальних і фізичних актів насильства, то для кібербулінгу не є необхідною особиста присутність. Усі дії відбуваються з використанням імейлів, повідомлень в месенджерах і соцмережах, а також за допомогою викладання у соціальні мережі фото- та відеоматеріалів, що містять згубну для репутації жертви інформацію. Жертви кібербулінгу зазвичай більш уразливі, ніж ті, хто піддається безпосереднім нападкам. Це можна пояснити самими особливостями цькування в інтернет-просторі, що відбувається постійно. На відміну від звичайного булінгу, коли цькування припиняється після навчання, в особисте життя можуть втручатися в будь-який час доби і з усіляких джерел. Звичайно, агресора можна заблокувати, додати до чорного списку, однак це не дає гарантії, що людина не стане використовувати інший акаунт або іншу мережу спілкування. Сховатися вдома не вийде так само, як і попросити захисту у старших – регламент спілкування онлайн не передбачає втручання інших осіб.
До категорії особливого ризику належать підлітки, для яких украй важлива оцінка оточуючих і власна зовнішня презентація у світі. Це підвищує чутливість до будь-яких висловлювань, починаючи від характеристик особистості та розуму і закінчуючи коментарями аватарки.
Підлітки, не оцінюючи наслідків своїх дій, викладають великий обсяг особистої інформації в інтернет на своїх сторінках в соціальних мережах, яка може бути використана агресором з метою залякування свого об’єкта. Батьки ж, як правило, в рідкісних випадках мають уявлення про поняття кібербулінгу та методах захисту від нього, від інших інтернет-загроз, про комп’ютерні технології, що забезпечують онлайн-безпеку їхньої дитини. Пам’ятайте, кібербулінгу можна протистояти. Головна зброя – це спілкування і зацікавленість у житті підростаючого покоління.