Хто любить, знає рідну мову, тому вона всміхнеться.
Солодке слово «перемога» нелегко всім дається.
Хто мову шанує свою, хай той переможе в бою.
Другий день тижня – середа 11 березня – присвячений українській мові. Саме тій мові, якою ми розмовляємо, пишемо, читаємо…
У цей день було проведено змагання знавців української мови у формі мовної вікторини «Подорож океаном рідної мови», у якому взяли участь групи 35 кух. конд. та 39 кух. конд.. Команди обрали собі назви відповідно до запропонованих емблем: «Словограй» та «Мовознавці». Учні змагалися в конкурсах:
І тур. «Народ скаже, як зав’яже»;
ІІ тур. «Знавці прислів’їв та приказок»;
ІІІ тур. «Знавці фразеологізмів»;
IV тур. «Мовне асорті»;
V тур. «Словникар».
Перемогу в захоплюючій грі виборола команда групи 39 кух.конд. Вітаємо переможців та учасників мовної вікторини!!!
Інтелектуальна гра між учнями мала на меті навчити учнів розуміти і збагачувати рідну мову, формувати розуміння того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна, як держава; розширити знання про красу і багатство української мови; пробудити почуття національної гідності; розвивати логічне і творче мислення; виховати любов до рідної мови, рідного краю, бажання розмовляти українською мовою.
Корені українського слова проросли з найдавніших діалектів праслов’янських племен, рясними пагонами розвинулися в часи Давньоруської держави. Древнє слово квітами-перлами розцвітало у найдавніших пам’ятках культури Київської Русі, у полемічних творах, у красному письменстві різних часів. Слово дійшло до наших поколінь. І ми, сучасні українці повинні знати його і берегти.
Вчімося, друзі, слово любити,
Слово до слова – й думка сповита.
Люди без думки – птиці безкрилі,
З думкою люди мудрі й щасливі.