Продовжується тиждень української та іноземної мов, української та зарубіжної літератур

Хто любить, знає рідну мову, тому вона всміхнеться.
Солодке слово «перемога» нелегко всім дається.
Хто мову шанує свою, хай той переможе в бою.

Другий день тижня – середа 11 березня – присвячений українській мові. Саме тій мові, якою ми розмовляємо, пишемо, читаємо…

У цей день було проведено змагання знавців української мови у формі мовної вікторини «Подорож океаном рідної мови», у якому взяли участь групи 35 кух. конд. та 39 кух. конд.. Команди обрали собі назви відповідно до запропонованих емблем: «Словограй» та «Мовознавці». Учні змагалися в конкурсах:
І тур. «Народ скаже, як зав’яже»;
ІІ тур. «Знавці прислів’їв та приказок»;
ІІІ тур. «Знавці фразеологізмів»;
IV тур. «Мовне асорті»;
V тур. «Словникар».

Перемогу в захоплюючій грі виборола команда групи 39 кух.конд. Вітаємо переможців та учасників мовної вікторини!!!

Інтелектуальна гра між учнями мала на меті навчити учнів розуміти і збагачувати рідну мову, формувати розуміння того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна, як держава; розширити знання про красу і багатство української мови; пробудити почуття національної гідності; розвивати логічне і творче мислення; виховати любов до рідної мови, рідного краю, бажання розмовляти українською мовою.

Корені українського слова проросли з найдавніших діалектів праслов’янських племен, рясними пагонами розвинулися в часи Давньоруської держави. Древнє слово квітами-перлами розцвітало у найдавніших пам’ятках культури Київської Русі, у полемічних творах, у красному письменстві різних часів. Слово дійшло до наших поколінь. І ми, сучасні українці повинні знати його і берегти.

Вчімося, друзі, слово любити,
Слово до слова – й думка сповита.
Люди без думки – птиці безкрилі,
З думкою люди мудрі й щасливі.