⁉Чому Єдиний державний протокол лікування хворих на COVID-19 дозволяє ефективно боротися з коронавірусною хворобою?

Розповідає Олена Клигуненко, експерт МОЗ та департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської обласної державної адміністрації

?Коронавірусна хвороба з’явилася раптово та стала серйозним випробуванням для медичних систем практично всіх країн. Ніхто не був готовим до боротьби, і вакцини від COVID-19 досі немає. Це означає, що наразі зупинити поширення інфекції неможливо, можна тільки сповільнити та контролювати. Зараз пацієнтам по всьому світу надається симптоматичне лікування.

Із розробкою та затвердженням МОЗ Єдиного державного протоколу лікування хворих на COVID-19 в Україні з’явився чіткий алгоритм дій. Цей документ увібрав найкращий досвід та напрацювання не лише українських лікарів, а й медиків світу. Навіть після затвердження документа робота над його вдосконаленням триває, він доповнюється новими препаратами та методиками, з урахуванням результатів нових досліджень. Така системна робота та ґрунтовний підхід дозволяють зберегти людські життя.

Разом з тим, важливим доповненням, на мою думку, стане розробка схем лікування на ранній стадії коронавірусної інфекції, які дозволять попередити обтяження перебігу захворювання до середньої або важкої стадій. Набагато важливіше не допустити розвитку важкої форми хвороби та починати лікування якомога раніше.

#StopКоронавірус

Світлина від Лікарі-експерти МОЗ України.