Як швидше адаптуватися до навчання в Центрі
- Простішеставитися до проблем!
- Пам’ятати, щоконструктивний (розумний)вихідзі складного становища є завжди! Більше того, він не один!
- Ставити перед собою першочергову мету здобуттязнань, а не високихоцінок, балів.
(Починайте виконуватидомашнізавданнязіскладніших і важчихпредметів. Чергуйтевивченняпредметів так, щоб не вивчатисхожіпредметиодин за одним. Цедопомагаєкращомузосередженнюуваги й робитьїїбільшстійкою. Використовуйте принцип «накинутися на проблему»: якщо вам важкозаставити себе сісти за навчання, уявіть заданий матеріал у вигляді ворога, якогочимшвидшеподолаєш, тимшвидшематимешспокій. Чергуйтенавчання і відпочинок: вивчивши один предмет, зробіть невеликий відпочинок, щобізновими силами приступити до вивченнянаступного (найдоцільніше через 1 год.розумовоїпраціробити перерви на 10-15 хвилин). Пам’ятайте, щозапорукоювисокоїпрацездатності є добрийглибокий сон (особливо корисний сон доопівночі, до 24 години). Добревиспавшись, Ви зможетевпоратися з більшимнавантаженням. Вечірній час вартовикористовувати, здебльшого, для вивчення нового матеріалу, а в ранковий – для повтореньосновнихположеньвивченого. На окремихаркушахчи в блокнотіробітьвипискиосновних правил, дат, визначень, якінеобхідновивчити. Час від часу повторюйтеїх.)
- Долатилінощі.
- Навчитиськерувативласним часом. Головна передумова – це визнатиіснуванняпроблеминеефективноговикористання часу.
(Складітьоптимальнийрозпорядоксвого дня, пам’ятаючиосновне правило планування часу: 60:20:20
60% – запланованадіяльність;
20% – непередбаченаактивність;
20% – спонтанна активність.)
- Давативихіднегативнимемоціям, обговорюватипроблеми.
- Мислити позитивно.
(Позитивнийпогляд на світдопомагаєподолати страх і зберегтимотивацію. У першідні й навітьтижнінавчання Ви можете відчуватирозгубленість, а то йпригніченість: все навколонезнайоме. Ценеприємний, але абсолютно нормальний стан, пов’язаний з адаптацією до новихобставин, якийдужешвидко мине. Для цьогоактивнішецікавтесяпотрібною Вам інформацією та новимизнаннями, не створюйтеемоційнунапругу у відносинахізодногрупниками, намагайтесязавжди бути приязним і доброзичливим, а головне –вірте у своїсили й пам’ятайте, що Ви потрібнііншим людям. )
- Використовуватиметодизняттястресу:
- Знаходити час наприємнеспілкування з друзями.
- Толерантно ставитись один до одного в групі. Спокійноприйматиїхнегативні та позитивніриси.
- Вдосконалюватинавичкиефективногозасвоєнняматеріалу (при опрацюванніматеріалуфіксуватинезрозумілізапитання та обговорюватиїхізвикладачами; розвиватимнемічну сферу).
- Дотримуватисьраціональногохарчування. Не зловживатиалкогольними та енергетичними напоями, окремимилікарськими препаратами! Відмовитисьвіднаркотичнихзасобів!
- Звертатися за допомогою: Не соромтесяшукатипідтримкувідвикладачів, майстра в\набопрактичного психолога Центру, якщо у вас виникаютьпроблеми з адаптацієючистресом.
Пам’ятайте, щокожна особа і ситуація є унікальними, і адаптаціяможезайматирізний час. Важливо бути терплячими і даватисобіможливістьвирости і пристосовуватися до нових умов.