Вечір-портрет «Іван Петрович Котляревський – батько нової української літератури»

Будеш, батьку, панувати,

Поки живуть люди,

Поки сонце з неба сяє,

Тебе не забудуть.

 

Т.Г. Шевченко

9 вересня Україна відзначала 250-річний ювілей від дня народження  видатного українського письменника, поета, драматурга, засновника нової української літератури та громадського діяча Івана Петровича Котляревського.

Його найвідоміший твір «Енеїда» став чи найгучнішою прем’єрою свого часу, адже ще до офіційного видання вийшла його піратська копія. Після друку поема стала справжнім бестселером, хоча такого слова тоді і не вживали. Популярність поеми не падала ще протягом довгих років, а вистави  за творами великого українця мали шалений успіх як у сучасників поета, так і в наш час.

У 1812 році, під час походу Наполеона I Бонапарта на Росію, за сприяння  генерал-губернатора Якова Лобанова-Ростовського, Іван Петрович сформував у Хорольському повіті 5-й Полтавський козачий полк Малоросійського народного ополчення, за що отримав чин майора. За іронією долі, сам Наполеон захоплювався творчістю поета і книга «Енеїда» Котляревського була в його особистій бібліотеці.

З 1916 року Іван Петрович був директором Полтавського вільного театру. В 1122 році він допоміг викупити з кріпацтва молодого талановитого актора Михайла Щепкіна, який пропрацював в Полтаві 4 роки. Завдяки таланту цих двох генів, Полтавський театр став найкращим театром у всій Малоросії (так називали тоді Україну) та за її межами. Згодом Михайло стане провідним актором Російської імперії, зіркою світового масштабу.

Про ці та інші цікаві факти життєвого та творчого шляху великого сина українського народу дізналися учні Міжрегіонального центру під час проведення в бібліотеці вечера-портрету «Іван Петрович Котляревський – батько нової української літератури».

Хорольське бюро правової допомоги

Булінг – це відносно новий термін для пересічного громадянина, зміст якого кожен із нас не просто знає, а в більшості випадків стикався з цим явищем у дитинстві. Булінг – це агресивна поведінка щодо окремої особи або групи, з метою приниження, домінування, фізичного чи психологічного самоствердження.

Булінг може проявлятись у вигляді психологічного тиску (образи, приниження, погрози, ігнорування тощо) та фізичних знущань (удари, поштовхи, принизливий фізичний контакт, побиття та інше). Не рідко фізичний і психологічний тиск об’єднуються.

 

 

 

 

 

10.09.2019 р. в Центрі відбулася зустріч із заступником начальника відділу «Хорольське бюро правової допомоги» Тарасенко Наталією Григорівною на тему «Твої права – твій надійний захист». Наталія Григорівна розповіла учням хто має право на безоплатну первинну правову допомогу, де можна отримати консультацію або роз’яснення з правових питань. Підкреслила, що всі учні віком до 18 років мають право на безоплатне отримання усіх видів правових послуг. Велика увага також була приділена  питанням булінгу в учнівському середовищі та відповідальності за скоєні правопорушення і злочини.

Адже від булінгу страждають і агресори, і жертви. Всі вони переживають емоційні проблеми, не вміють будувати стосунки з людьми, мають проблеми психо-емоційного розвитку. Вони потребуватимуть підтримки дорослих, які б допомогли їм розвинути здорові відношення з людьми не лише у Центрі, але й протягом усього їх подальшого життя.

Конкурс „Безпечна країна”

Департамент освіти і науки направив для ознайомлення лист Міністерства освіти і науки України від 29.08.2019 №1/9-541 „Щодо проведення конкурсу „Безпечна країна”:

Лист №1_9-541

«Я МАЮ ПРАВО​!»

Загальнонаціональний право​просвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО​!» реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів.

Мета – підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову культуру в суспільстві. Це масштабна реформа правової свідомості, яка забезпечить сталий розвиток України як сучасної демократичної держави.

Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.

Для переходу на офіційний сайт проекту натисніть тут: http://pravo.minjust.gov.ua/.

Розпорядження Кабінету Міністрів України Про реалізацію правопросвітницького проекту “Я маю право!” у 2017—2019 роках

Розпорядження Кабінету Міністрів України Про реалізацію правопросвітницького проекту “Я маю право!” у 2020—2022 роках

Наказ Міністерства юстиції України №3743/7 від 09.10.2017 «Про затвердження Плану заходів Міністерства юстиції України з реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» у 2017-2019 роках