У тихому, мальовничому куточку села Войниха, серед розмаїття квітів та дерев розташувалося триповерхове приміщення професійно-технічного училища. 1 вересня 1987 року воно відчинило двері для учнів як філіал Хорольського ПТУ-45. У книзі «Лубенщина: люди, дати, події, факти» ми знайшли таке згадування:
«Червень 1987 р. На базі Войнихівської СШ розгорнулися роботи по організації філіалу Хорольського сільськогосподарського СПТУ № 45, яке з часом має перерости в самостійний навчальний заклад».
Першим завідуючим філією став Бондаренко Сергій Іванович. Другим завідуючим філією був Терлецький Володимир Дмитрович.
А 16 листопада 1989 року наказом міністра освіти України за пропозицією органів районної влади створено самостійне середнє професійно-технічне училище № 53 для підготовки робітників сільськогосподарських професій, потреба в яких була відчутною на Лубенщині. Як самостійний навчальний заклад училище почало функціонувати з 1 січня 1990 року. Тож минулого року училище відзначало свій срібний ювілей.
За роки існування навчального закладу сталося багато подій, які складають історію училища. Тієї пори контингент училища становив 150 учнів – це групи по професії «Тракторист-машиніст широкого профілю; водій автотранспортних засобів категорій В, С».
У тій же книзі «Лубенщина: люди, дати, події, факти» документально зафіксовано таку згадку про СПТУ №53:
«Травень 1991 р. На 15 га дослідного поля провели першу посівну учні Войнихівського СПТУ № 53»
Після реорганізації училища у самостійний навчальний заклад першим директором СПТУ №53 став Тарасенко Олександр Миронович (1989-1995р.р.).
Училище було забезпечене необхідною технікою відповідно до навчальних програм, а учні – спецодягом.
Смачними обідами пригощали учнів кухарі кафе «Нива», що було розташоване на території села Войниха.
З 1995 р. по 1997 р. директором СПТУ №53 була молода та енергійнаСухонос Лариса Яківна.
З 1995 року на базі училища розпочато підготовку кваліфікованих робітників з професії «Кухар». Силами колективу на місці колишньої гардеробної було обладнано лабораторію для проведення практичних занять з кулінарії.
Перший випуск учнів з професії «Кухар» на базі 11 класів відбувся 26 червня 1996 року про що є відповідний запис у книзі «Лубенщина: люди, дати, події, факти»
«26 червня 1996 р. 42 кухарі для КСП було підготовлено СПТУ №53»
З 1997 р. по 2001 р. директором СПТУ №53 був Броваренко Микола Хомич.
З 2001 р. по 2006р. директором ПТУ №53 с.Войниха був Полтавець Валерій Григорович.
У 2004 році з ініціативи та настирливості директора ВАТ «Швейна фабрика «Лубенчанка» Віктора Івановича Чинча вдалося започаткувати підготовкукваліфікованих робітників по професії «Кравець».
На державному іспиті випускної групи 2005 року В.І.Чинч був приємно вражений і захоплений виробами випускників, які проходили виробничу практику на швейній фабриці: «Багато з тих виробів – сказав Віктор Іванович, – варті і міжнародних виставок».
З 2006р. по 2010р. директором ПТУ №53 с.Войниха була Рикова Зоя Олексіївна.
У народі кажуть, що робити людину красивою можуть два майстри: один з них – кравець, а другий – перукар. І це – правильно. Адже вдало підібрана зачіска може не тільки змінити зовнішній вигляд людини, але й поліпшити її внутрішній стан, зробити її на певний час щасливою. Кожне обличчя – загадка, і перукар щоразу намагається її розгадати, створюючи гармонію між зачіскою, овалом обличчя, розміром очей та індивідуальним стилем людини.
І тому, починаючи з 2008 року, наш навчальний заклад розпочав підготовку учнів з професії «Перукар; манікюрник; педикюрник».
З 2010 року по 2017 рік директором професійно-технічного училища був Анатолій Миколайович Трохименко.
Завдяки наполегливій праці інженерно-педагогічного колективу училища з дня його створення випущено понад 3518 кваліфікованих робітників.
02.09.2019 згідно наказу Міністерства освіти і науки України №1722 від 29.12.2017 Професійно-технічне училище №53 с. Войниха Лубенського району Полтавської області припинено шляхом приєднання до Міжрегіонального центру професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців м. Хорол Полтавської області, створивши на його базі територіальне відокремлене спеціалізоване відділення.